تلویزیون 55 اینچ سونی اولد OLED فورکی 4K اسمارت Smart مدل 55A8G Sony Oled TV 4k Smart 55 Inch 55A8G

تلویزیون 55 اینچ سونی اولد OLED فورکی 4K اسمارت Smart مدل 55A8G
سازنده
سونی
مدل
A8G
اندازه صفحه نمایش
55 اینچ
نوع صفحه نمایش
تخت
کیفیت تصویر
4K Ultra HD
سیستم عامل
اندروید
سال ساخت
2019
۰ تومان
آپدیت قیمت:
۱۴۰۰/۹/۱۰
بازدید:
۴۳۲
تضمین اصالت:

تلویزیون اولد سونی مدل A8G یکی از برترین تلویزیون های ال جی است که با فناوری مدرن OLED وارد بازار شده است. تلویزیون A8G دارای صفحه نمایش 55 اینچ می باشد  و یفیت تصویر 4k UHD را دارد ولی ایا کییت تصویر 4K در تلویزیون سونی A8G همانند کیفیت تصویر 4k در سایر تلویزیون ها است؟ در تلویزیون سونی A8G از پردازنده ای قوی و فوق العاده کاربردی  4K HDR X1 Extreme استفاده شده است که آخرین تکنولوژی ها را دارا می باشد. سونی در این تلویزیون از قابلیت های فوق العاده ای دیگر مانند پشتیبانی از HDR و ان هم از نوع دالبی ویژن Dolby Vision و قابلیت ارتقای کیفیت تصویر استفاده کرده است. با این تلویزیون می توان تصاویر با کیفیت و با تمام جزئیات را نظاره گر بود. تلویزیون سونی A8G نه تنها برای بازی بلکه برای تماشای فیلم های سینمایی و یا تماشای شو فوق العاده است. این تلویزیون روشنایی تصویر فوق العاده ای دارد و می تواند رنگ سیاه عمیق را به خوبی نمایش دهد. تلویزیون 5 اینچ سونی A8G از سیستم عامل اندروید برای ویژگی های هوشمند و بستر نرم افزاری استفاده شده است که بسسیار سریع بوده و برنامه های ان به راحتی قابل دسترسی است. در تلویزیون سونی A8G از حافظه داخلی 16 گیگابایت استفاده شده است که می توان تا 16 گیگ محتوا و برنامه را بر روی آن ذخیره کرد. از ویژگی هایی چون Alexa و Google Assistant برخوردار است که رابطی بین کاربر و سایر وسایل هوشمند در منزل می باشد. در ادامه این تلویزیون فوق العاده با کیفیت و کارای سونی را بیشتر توصیف می کنیم.

فناوری اولد OLED

اخیرا یک فناوری در تلویزیون های موجود در بازار اتخاذ می شود که کیفیت تصویر فوق العاده ای را به نمایش می گذارد. این فناوری اولد OLED نام دارد. در این فناوری از نور پس زمینه برای نمایش تصویر استفاده نمی شود و به جای آن از یک لایه آلی Organic بهره گرفته شده است. این لایه الی نور آبی را تولید می کند ودر نهایت نور آبی از یک فیلتر رنگ عبور می کند و به رنگی RGB و یا آبی، قرمز و سبز تبدیل کمی شود و پیکسل ها ترکیبی از ای سه رنگ را نمایش می دهند. بنابراین اولد OLED به واسطه لایه و یا صفحه اورگانیکی O LED نامیده می شود. در فناوری اولد هر پیکسل به صورت مجزا خاموش و روشن می شود بدون اینکه تاثیر بر پیکسل همسایه بگذارد. در نتیجه مستقل عمل کردن پیکسل ها، 8 میلیون زون و یا منطقه مجزا به وجود می اید چون صفحه نمایش 8 میلیون پیکسل دارد. در نتیجه رنگ سیاه عمیق به خوبی ارائه می شود. از طرفی چون نور بر واحد سطح به صورت کاندلا بر متر مربع بیشتر می شود و اندازه پیکسل بسیار کوچک است و نور شدن بیشتری دارد، روشنایی تصویر در تلویزیون اولد بسیار زیاد است. با فناوری اولد روشنایی تصویر، نمایش رنگ سیاه عمیق، کنتراست، پشتیبانی از بالاترین فرمت HDR یعنی Dolby Vision  در رده بالایی محقق شده است. اولد طراحی را نیز دگرگون کرده است که با این فناوری ضخامت صفحه نمایش بسیار کم و میلیمتری شده است. 

پردازنده X1 Extreme

 تصویر در تلویزیون های سونی زبانزد خاص و عام است، اما چه چیزی موجب ایجاد تمایز و تفاوت تصویر در تلویزیون های سونی با دیگر تلویزیون ها شده است. سونی از پردازنده های منحصر به فرد استفاده می کند. در تلویزیون سونی A8G از پردازنده قوی X1 Extreme استفاده شده است که آخرین تکنولوژی پردازنده را دارا می باشد . شرکت سونی معمولا در تلویزیون های اولد OLED از این پردازنده استفاده می کند. تلویزیون A8G با پردازنده X1 Extreme به کلی نویز و بلور را از تصویر حذف می کند و در نهایت تصویری شفاف و بدن نویز ارائه می شود. تلویزیون اودل A8G در پردازش تصاویر پرسرعت کارایی بالایی را دارد و گیمر ها می توانند برای بازی های مدرن با فرکانس تصویر بالا از تصاویر این تلویزیون نهایت لذت را ببرند.

پردازش دینامیکی تصویر HDR

 سونی در تلویزیون A8G از پردازنده X1 Etreme بهره برده است و از طرفی نوع صفحه نمایش در این تلویزیون با فناوری اولد OLED همراه است. برای پردازش دینامیکی و نمایش تصاویر HDR به پردازنده قوی و صفحه نمایش با عمق نمایش داده Bit Depth بالا نیاز است. سونی خوشبختانه در تلویزیون اولد A8G از هر دوی این قابلیت ها بهره برده است یعنی هم پردازنده ای قوی دارد و صفحه نمایش آن قابلیت فوق العاده ای را به نمایش می گذارد. روشنایی تصویر در تلویزیون سونی بسیار زیاد است و آن حد و مرزی را که برای تصاویر HDRلازم است را پشت سر گذاشته است. در تلویزیون سونی اولد A8G از فرمت HDR، HDR 10 و Dolby Vision پتیبانی می شود که دالبی ویژن آخرین فرمت کیفیت بالای تصویر  است. 

هماهنگی بین تصویر و صدا در تلویزیون سونی A8G

 در تلویزیون سونی A8G صدا با تصویر هماهنگ است و سونی آن را sound Adn Picture نام نهاده است. در این ویژگی هر جزء از تصویر با صدای خود همراه است. برای نمونه وقتی یک شی در تصویر از یک تلویزیون تصویر و یا صفحه نمایش وارد  و در طرف دیگر خارج می شود، صدا کم و زیاد  می شود به گونه ای که به صورت 3 بعدی و همه جانبه و فراگیر صدا ارائه می شود و انگار کاربر خود در تصویر حضور دارد. این ویژگی را با ایجاد قابلیت فراگیر کردن صدا در اسپیکر های تلویزیون محقق کرده است.

صفحه نمایش Triluminos رنگ های غنی تر با دامنه ی بیشتر

در تلویزیون سونی A8G از صفحه نمایش با عمق نمایش داده بالا استفاده شده است. این صفحه نمایش از طرفی زمان پاسخگویی بالایی را دارد وخیلی سریع رنگ ها را در تصویر تغییر می دهد. در نتیجه آن رنگ های بیشتری نمایش داده می شوند. در تلویزیون سونی A8G از فناوری اولد استفاده شده است که در آن هر پیکسل نور مجزای خود را دارد و پیکسل ها نور بیشتری را دارند. در نتیجه نور غلیظ تر و با دقت بیشتر که با فناوری اولد OLED محقق می شود، تصاویر با کیفیت و غلظت رنگ بالایی نمایش داده می شود.

ارتقای کیفیت تصویر با Imax Enhanced

سونی همانند برند های دیگر تلویزیونی از ویژگی های ارتقای کیفیت تصویر در تلویزیون های خود استفاده می کند. سونی در تلویزیون  اولد OELD مدل A8G از قابلیت و ویژگی IMAX Enhanced استفاده کرده است. این ویژگی تصاویر را تا سطح کیفیت 4K ارتقا می دهد و موجب می شود تا کاربر از تصاویر قدیمی با کیفیت و رزولوشن پاین تر نهایت لذت را ببرد. با این تلویزیون می توان تصاویر Full HD و یا HD که رزولوشن پایین تر را دارن با کیفیت بالاتری تماشا کرد. 

حذف نویز و بلور تصویر با Motion Flow

 در تلویزیون اولد سونی A8G تصاویر پر سرعت به خوبی ارائه می شوند اما همانطور که می دانید تصاویر پر سرعت و فراتر از فرکانس تصویر تلویزیون  نویز و بلور را خواهند داشت. در تلویزیون سونی A8G با قابلیت و ویژگی Motion Flow، تصویر از نویز و بلور مبرا می شود. این تلویزیون تصاویر پر سرعت را بدون کاهش نمایش جزئیات ارائه می دهد بدون اینکه نویز و یا بلور در تصویر باشد. سونی معمولا با دوبرابر کردن فریم های نمایش تصویر با کپی کردن فریم بعد و قبل از فریم اصلی این کار را انجام می دهد. 

فوکوس بیشتر در تصویر با Dual Database Processing

  در تلویزیون سونی A8G از قابلیت پردازش تکرار داده های تصویر استفاده شده است این قابلیت به گونه ای که است که در یک مرحله تصویر پردازش می شود و در مرحله بعد المان های جزئی در تصویر پردازش می شوند. بنابراین اگر در یک تصویر مجموعه ای از نگ زرد و در طر دیگر مجموعه ای رنگ قرمز وجود داشته باشد ، برای هر دو مورد فوکوس و تمرکز جدایی بر روی تصویر اعمال می شود ه سونی آن را Dual Database Processing نام نهاده است. 

امکانات و ویژگی های هوشمند

تلویزیون سونی دارای سیستم عامل اندروید می باشد. این سیستم عامل بسیار انعطاف پذیر بوده و برنامه های زیادی برای آن در دسترس می باشد. سونی در این تلویزیون از Alexa و Google Assistant استفاده کرده است که کابر می تواند با استفاده از آنها با تلویزیون محاوره ای داشته باشد ئ بسیاری از کار هایی که با دکمه های ریموت کنترل انجام می داد را با صدای خود انجام دهد. سونی در این تلویزیون گیرنده درجیتال و خروجی صدای دیجیتال استفاده کرده است. کاربر می تواند بدون نیاز به دستگاه جانبی کانال های داخلی را تماشا کند واز طرفی هم می تواند صدای تلویزیون را بدون افت کیفیت به اسپیکر های اکسترنال مانند انواع ساندبار انتقال داده و پخش کند. این تلویزیون طراحی بسیار شیکی دارد و به خوبی با یک ساند بار به عنوان یک اسپیکر جانبی هماهنگ می شود. در آن از مدیریت کابل استفاده شده است که کابل های اتصال را مخفی می کند وار شلوغی ازراف تلویزیون جلوگیری می کند. بدون شک تلویزیون اولد سونی A8G از بهترین های موجود در بازار می باشد که هر چند قیمت بالایی را دارد اما واقعا ارزش صرف هزینه را دارد.

مشاهده محصول در وب سایت شرکت سازنده

ویژگی های فنی
مشخصات کلی
سازنده
سونی
سری
سری8
مدل
A8G
اندازه صفحه نمایش
55 اینچ
نوع صفحه نمایش
تخت
نوردهی پس زمینه
OLED
زاویه دید
زاویه دید گسترده
رنج رنگ گسترده
رنج رنگ وسیع
مشخصات ویدیویی
موتور پردازشگر تصویر
X1 Extreme 4K HDR Processor
کیفیت تصویر
4K Ultra HD
وضوح تصویر
3840*2160
محدوده دینامیکی بالا ( HDR )
قابليت ارتقاء کيفيت تصوير
نسبت تصویر
16.9
روشنایی فوق العاده
دقت رنگ
دقت رنگ واقعی
مشخصات صوتی
سیستم بلندگو
2.2 کاناله
توان هر بلندگو
10وات
مجموع قدرت خروجی صدا
40 وات
ساب ووفر
امکانات
پردازنده
4 هسته ای
سیستم عامل
اندروید
وای فای (WI-FI)
مرورگر وب
درگاه های ارتباطی
تعداد ورودی HDMI
4
تعداد ورودی USB
3
کامپوننت (COMPONENT)
کامپوزیت(Composite)
خروجی صوتی دیجیتال (اپتیکال)
ورودی RF
برق مورد نیاز
AC 100~240V 50~60Hz
سایر مشخصات
سال ساخت
2019
مدل ریموت کنترل
ریموت کنترل هوشمند
گیرنده دیجیتال
رنگ
مشکی
اقلام همراه
پایه رومیزی
ریموت کنترل
کابل برق
باتری
دفترچه راهنما
نظرات کاربران
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
سایت:
نظر:
Captcha