بهترین یخچال فریزر  های ال جی سال 2020
بهترین یخچال فریزر های ال جی سال 2020

شاید برایتان جای سوال باشد که کدام یخچال فریزر برترین است یا کدام برند یخچال فریزر های با کیفیت تری را تولید می کند. خوب همه برند های به نوعی خصوصیت رقابتی را دارند و همیشه سعنی شده است تا بهترین کیفیت توسط شرکت سازنده روانه بازار شود. ال جی یکی از برند هایی است که محصولات خانگی را بسیار با کیفیت و کارا تولید می کند. این شرکت توانسته جای خود را در بازار های جهانی باز کند و مخاطبانی بی شمار را دور محصولات خود گرد آورد. ال جی یخچال فریزر را با سه نوع طراحی عمده و ظرفیت و امکانات متفاوت تولید می کند و بسته به هزینه ای که کاربر در نظر دارد می تواند یکی از این طراحی ها را برگزیند. بئون شک از نظر کارایی بند ال جی بی نظیر است. در این نوشته ما چند مدل از پرفروش های ال جی را آورده ایم.

طراحی در یخچال فریزر

 حتمی با عبارت هایی مانند ساید بای ساید Side By Side، بالا و پایین Top Freezer  یا Bottom Freezer، دوقلو Twin Refrigerator و... آشنا هستید و یا حداقل برای یک بار این عبارت ها به گوشتان خورده است. خوب بیایید این نوع از طراحی ها را مرور کنیم:

طراحی در یخچال فریزر

طراحی ساید بای ساید در یخچال فریزر:

در یخچال فریزر طراحی ساید بای ساید خود به سه دسته تقسیم بندی و یا دسته بندی می شود. اگر یخچال دارای 2 درب از بالا تا پایین باشد به ان ساید بای ساید Side By Side می گویند. اما اگر قسمت درب یخچال یک درب دیگر داشته باشد به آن ساید بای ساید 3 درب گفته می شود. اگر یخچال دارای درب بار باشد که معمولا بر روی یخچال واقع است، به آن ساید بای ساید درب تو درب Side By Side Door In Door می گویند. اگر درب یخچال دارای بار با ویژگی اینستا ویو باشد که در ادامه آن را بیان می کنیم به آن  ساید بای ساید اینستا ویو Side By Side insta View می گویند. اگر یخچال فریزر 4 درب را اشته باشد و یخچال و یخچال در بالا و فریزر در پایین باشد به آن ساید بای ساید 4 درب گفته می شود که در صورت داشتن درب بار و اینستا ویو به آن ساید بای ساید ایستا ویو درب تو درب Side By Side Insta View Door In Door می گویند.

یخچال فریزر GR-X29FTQKL ساید بای ساید 4 درب نکست اینستا ویو( یخچال بالا، فریزر پایین)

یخچال فریزرGR-X337CQAL ساید بای ساید 2 درب  اینستاویو ( یخچال راست، فریزر چپ)

طراحی بالا و پایین:

در طراحی بالا و پایین فریزر یا بالای یخچال فریزر  و یا در پایین آن قرار می گیرد. اگر فریزر در پایین باشد به آن یخچال فریزر، فریزر پایین یا Bottom Freezer Refrigerator می گویند و اگر فریزر در بالای یخچال باشد به آن یخچال فریزر بالا و پایین، فریزر بالا و یا Top Freezer Refrigerator می گویند. یک نکته حائز اهمیت در مورد یخچال فریزر های بالا و پایین این است که اگر فریزر در بالا باشد معمولا ظرفیت کمتری نسبت به حاتلی دارد که فریزر در پایین باشد. اما خوب به صورت کلی در یخچال فریزر ها در همه طراحی ها ظرفیت فریزر کمتر در نظر گرفته می شود. اگر می خواهید یخچال فریزری را خریداری کنید که طراحی بالا و پایین را داشته باشد و نظر بر این است که ظرفیت فریزر آن هم زیا د باشد باید یخچال فریزر بالا و پایین ، پایین فریزر Bottom Freezer Refrigerator را انتخاب کرد.

 

یخچال فریزر GR-F882HBHU بالا و پایین ( یخچال پایین ، فریزر بالا)

 یخچال فریزر GA-B429SAQZ  بالا و پایین ( یخچال بالا ، فریزر پایین)

 

طراحی دوقلو:

در طراحی دوقلو، یخچال و فریزر هر دو ظرفیت بالایی را دارند و جالبتر آن که حمل آن ها آسانتر است و به راحتی می توان آن ها را جابه جا کرد. اگر یخچال فریزر های دوقلو در کنار هم قرار داده شوند نمایی ساید بای ساید را خواهند داشت. اگر موتور یکی خراب شود دیگری کار می کند و تواند بسیار کمک کننده باشد تا موتور آن تعمیر شود. 

 

 

یخچال فریزر B404/F401 دو قلو( یخچال راست، فریزر چپ)

 

موتور در یخچال فریزر

در یخچال فریزر از کمپرسور استفاده می شود. کمپرسور گاز آرگون R600a را متراکم کرده و در آثر تراکم میزان دمای گاز داخل آن و داخل لوله های انتقال بالا می اید. در این رایط خود موتور گرما تولید می کند و به همین دلیل است که پشت یخچال فریزر ها و نزدیک موتور همیشه هوا گرم است. ال جی ، سامسونگ و بوش از برند های معتبر تولید کننده یخچال فریزر هستند البته برند های دیگری هم هستند که یخچال فریزر های باکیفیت را روانه بازار کرده اند. ال جی از موتور اینورتر دار خطی، سامسونگ از موتور اینورتر دار دیجیتال و بوش از موتور اکو سایلنس استفاده می کند. این موتور ها مصرف انرژی کم،  صدای کم و دوام و طول عمر بالایی را دارند.

 

گاز مبرد:

گاز مبرد برحسب گرم و مقدار کمتر از 90 گرم در موتور و یا کمپرسور یخچال فریزر استفاده می شود. معمولا گاز مبردی بهتر است که خورنده نباشد و الودگی زیست محیطی ایجاد نکند  و همچنین طراکم پذیری بالایی را داشته باشد. معمولا گاز هایی چون R22، R600a و R410a در کمپرسور ها به کار گرفته می شود که R600a بهتر از R410a و R410A بهتر از R22 می باشد.

سیستم سرمایش:

بعد از تولید هوای سرد توسط موتور هر یخچال فریزر به نوعی آن را به داخل یخچال انتقال می دهد. سیستم هایی چون جریان هوای چند منظوره Multi Air Flow، سرمایش درب Door Cooling و ... استفاده می شوند. اسن سیستم ها کارایی یکسانی را دارند و همه آنها دای متفاوت را برای یخچال و فریزر ایجاد می کنند.

امکانات موجود در یخچال فریزر:

یخچال فریزر ها اکثرا قابلیت اتصال با وای فای را دارند و می توان از راه دور با استفاده از تلفن همراه آنها را تنظیم و یا کنترل کرد، آبریز و یخساز خود یک نوع امکانات در یخچال فریزر است که اگر قابلیت اتصال به آب شهری را داشته باشد علاوه بر فیلتر ضد باکتری، فیلتر تصفیه آب را هم دارد. پنل کنترل، قابلیت انجماد سریع، سرمایش بدون برفک، قفل کودک و.... به کارایی و کاربرد یخچال فریزر خواهد افزود. در زیر مدل های برتر از یخچال فریزر  ها را آورده ایم:

ویژگی/ یخچال فریزرB404/F401GA-B429SAQZGR-F882HBHUGR-X29FTQKLGR-X337CQAL  
نام تجاری401/404429882X29X337
سازندهال جیال جیال جیال جیال جی
رنگنقره اینقره ینقره اینقره ایمشکی
ظرفیت405/362 لیتر302 لیتر630 لیتر423 لیتر761 لیتر
طراحیدوقلو بالا و پایین( پایین فریزر)                    بالا و پایین( بالا فریزر)                     ساید بای ساید اینستاویو درب تو درب، 4 درب                            ساید باید ساید اینستا ویو درب تو درب، 2 درب  
نوع موتوراینورتر خطیاینورتر خطیاینورتر خطیاینورتر خطیاینورتر خطی
ابریز×
یخسازداخل فریزرداخل فریزرداخل فریزرهمراه آبریز( اتوماتیک)همراه آبریز( اتوماتیک)
انجماد سریع
بدون برفک
وای فای
Smart ThinQ
پنل کنترل
کشور میره و سبزی
کشو یخچال21122
طبقه یخچال54435
طبقه درب یخچال54355
طبقه فریزر00244
طبقه درب فریزر00262
کشو فریزر54022
نگهداری بطریداخل یخچال افقی      بر روی درببر روی درببر روی درببر روی درب

 

خواندنی ها

مقایسه سیستم های صوتی ال جی on9، rn9 و rn7

مقایسه تلویزیون نانوسل ال جی nano80 و nano79

تحلیل کامل انواع پنل در تلویزیون

مقایسه و برسی تلویزیون های ال جی un8000، سونی x8000h و سامسونگ tu8000

نقد و بررسی تلویزیون 2020 ال جی مدل un8100

لیست قیمت یخچال فریزر های موجود در فروشگاه مجی کالا

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha