مقایسه تلویزیون نانوسل ال جی nano80 و nano79
مقایسه تلویزیون نانوسل ال جی nano80 و nano79

 ال جی در سال های اخیر تلویزیون های با فناوری نانوسل را روانه بازار کرده است. این فناوری یعنی نانوسل توانسته است رنج وسیعی از نمایش رنگ و کیفیت را در اختیار کاربران قرار دهد. قطعا کیفیت و نمایش جزئیات در تصویر یک تلویزیون نانوسل بسیار بیشتر از آن چیزی است که یک تلویزیون بدون این فناوری نمایش می دهد. در این نوشته دو تلویزیون از سری Nano ال جی را مورد بررسی قرار داده و تفاوت ها و شباهت های موجود در آن ها را ارائه می دهیم. تلویزیون نانوسل ال جی Nano79 و تلویزیون نانوسل ال جی Nano80 از مدل هایی هستند که به دلیل مقرون به صرفه بودن مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده اند. اما کدام یک از این دو تلویزیون بهتر است؟

فناوری نانوسل در تلویزیون های ال جی 2020

بدون شک فناوری نانوسل در انحصار ال جی بوده و فقط شرکت ال جی از این فناوری استفاده می کند. فناوری نانوسل در بعضی از سری ها و مدل های تلویزیون ال جی قرار داده می شود و از روی شماره مدل می توان فهمید که تلویزیون دارای این فناوری است. ال جی در سال 2019 سری SM را روانه بازار کرد این سری فناوری نانوسل را داشتند و شماره مدل در آنها با SM شروع می شد، برای نمونه تلویزیون نانوسل ال جی SM8600 دارای این فناوری بوده و SM معرف فناوری نانوسل می باشد. در سال 2020 ال جی روند نام گذاری را تغییر داده و از عبارت و کلمه Nano در پیش شماره مدل تلویزیون استفاده کرد. تلویزیون Nano80 ال جی تلویزیون سری Nano تولید 2020 است که فناوری نانوسل دارد. 

فناوری نانوسل در تلویزیون های ال جی 2020

نمایش رنگ های با غلظت بیشتر در تلویزیون با فناوری نانوسل 

 اما فناوری نانوسل چیست؟ نانوسل به یک صفحه نازک گفته می شود که دارای ذرات نانو کریستال است. این نانو ذرات کریستالی دارای اندازه های مختلف هستند که موجب می شوند تا نور اشباع شده و با غلظت بیشتری به پیکسل های صفحه نمایش برسد. صفحه نانو کریستال در بین نور پس زمینه و صفحه نمایش قرار می گیرد و به موجب آن طول موج های ضعیف رنگ امکان نمایش پیدا می کنند و به همین دلیل است که کیفیت تصویر و نمایش رنگ های غنی در یک تلویزیون نانوسل بیشتر از بقیه تلویزیون های بودن این فناوری است. 

تلویزیون Nano80 بهتر است یا تلویزیون Nano79

همیشه جواب این سوال که کدام تلویزیون بهتر است برای کاربران مبهم است. در واقع می توان گفت تلویزیون برای کاربری های مختلف کارایی های متمایزی را از خود به نمایش می گذارند. برای نمونه ممکن است یک تلویزیون از روبه رو کیفیت تصویر بالایی داشته باشد اما از کناره ها تصویر آن تیره و یا کم رنگ تر به نظر برسد. تلویزیون های نانوسل ال جی مدل Nano80 و Nano79 هر دو از سری نانوسل تولید 2020 هستند که پشت سر هم تولید شده اند. در نامگذاری شماره مدل هر چه عدد بعد از حروف بزرگتر باشد دلیل بر برتری حالا چه جزئی و چه کلی تلویزیون است. ما برای تلویزیون های نانوسل ال جی مورد مقایسه در این نوشته تفاوت ها و شباهت ها را ارائه می دهیم.

ویژگیتلویزیون Nano80تلویزیون Nano79
کیفیت تصویر4K4K
پردازنده4 هسته ای4 هسته ای
محدوده دینامیکیHDR ، HDR10 ProHDR ، HDR 10 Pro
پنلIPSIPS
صدا20 وات20 وات
نور پس زمینهEdgeDirect
HDMI4عدد3 عدد
USB2 عدد2 عدد
طراحی پایه کنارپایه کنار
حاشیه پنل و ضخامتبه نسبت Nano79 کمتربه نسبت Nano80 بیشتر

شباهت تلویزیون  های  نانوسل ال جی Nano80 و  Nano79

این تولویزیون ها هر دو دارای فناوری نانوسل هستند. کیفیت تصویر در این تلویزیون ها 4K می باشد که با رزولوشن 2160 *3840 پیسکل ارائه می شود. هر دو تلویزیون قابلیت ارتقای کیفیت تصویر یا 4K Upscaler را دارند و می توانند تصاویر کم کیفیت را با کیفیت تر نمایش دهند. در هر دو مورد از محدوده دینامیکی پشتیبانی می شود و فرمت های قابل ارائه HDR و HDR 10 Pro می باشند.  برای بهره مندی از تصاویر بازی بدون نویز و بلور در آنها از ویژگی های ALLM و HGIG استفاده شده است. هر دو تلویزیون دارای صدای 20 وات با مشخصات یکسانی هستند و در آن ها از ویژگی های مشابهی استفاده شده است. اما تفاوت تلویزیون های Nano80 و Nano79 در چیست؟

تفاوت تلویزیون نانوسل ال جی Nano80 با Nano79

در تلویزیون نانوسل ال جی Nano 79 از 3 پورت HDMI استفاده شده است که یکی در پشت تلویزیون و 2 تای دیگر در کنار تلویزیون قرار گرفته اند، در حالی که تلویزیون نانوسل ال جی Nano80 دارای 4 پورت می باشد که 2 عدد از آن ها در کنار و 2 عدد دیگر در پشت تلویزیون قرار گرفته اند. در تلویزیون نانوسل ال جی Nano79 نور پس زمینه Direct می باشد و در تلویزیون نانوسل ال جی Nano80 نور پس زمینه Edge است. نور پس زمینه Direct روشنایی بیشتری را تولید می کند اما مقداری ضخامت تلویزیون را افزایش می دهد. در تلویزیون ال جی Nano80 طراحی یک مقداری ظریف تر بوده و ضخامت کمتری  را نسبت به تلویزیون ال جی Nano79 دارد. 

 

تفاوت ها       

تلویزیون نانوسل ال جی Nano80          

تلویزیون نانوسل ال جی Nano79

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تلویزیون نانوسل ال جیNano80 به نسبت تلویزیون Nano79 از حاشیه صفحه نمایش و ضخامت کمتری برخوردار است.

جمع بندی

 تلویزیون نانوسل ال جی مدل Nano80 دارای نور پس زمینه Edge می باشد و تلویزیون Nano79 برای روشنایی تصویر از نور پس زمینه Direct بهره برده است.  تصویر در تلویزیون نانوسل ال جی Nano79 با توجه به نوع نور پس زمینه Direct مقداری روشن تر است. در تلویزیون ال جی Nano80 یک پورت HDMI بیشتر به کار برده شده است. به صورت کلی این دو تلویزیون تفاوت آنچنان قابل توجهی را با هم ندارند. در صورت اختلاف قیمت زیاد بین آنها بهتر است تلویزیون با قیمت پایینتر خریداری شود.

خواندنی ها:

مقایسه سیستم های صوتی ال جی on9، rn9 و rn7

تحلیل کامل انواع پنل در تلویزیون

مقایسه و برسی تلویزیون های ال جی un8000، سونی x8000h و سامسونگ tu8000

بررسی تلویزیون های 2019 و 2020 سامسونگ

لیست قیمت تلویزیون های موجود در فروشگاه مجی کالا

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha