تلویزیون اولد اوو oled evo تولید 2021 شرکت ال جی
تلویزیون اولد اوو oled evo تولید 2021 شرکت ال جی

تلویزیون اولد ال جی اوو در سال 2020 تولید شده است. اولد اوو OLED EVO یک نوع پنل اولد ارتقا یافته می باشد که در تلویزیون های اولد ال جی 2021 قرار گرفته است. در این نوع از پنل اولد از ویژگی هایی منحصر به فرد استفاده شده است. این پنل یعنی پنل اولد اوو OLED EVO دارای روشنایی و کنتراست بیشتری نسبت به اولد قبلی در تلویزیون های اولد ال جی 2020 می باشد. در اینجا ابتدا تلویزیون های اولد ال جی 2020 را مرور می کنیم و سپس به برسی این پنل می پردازیم.

تلویزیون های اولد ال جی در سال 2020

ال جی در سال 2020  تلویزیون های اولد خود را روانه بازار کرد. تلویزیون های اولد CX، BX، GX،WX و RX در سال 2020 در اختیار کاربران قرار گرفته اند و هر کدام از آنها ویژگی هایی منحصر به فرد را دارند. با اینکه این تلویزیون از لحاظ فنی شبیه به هم هستند اما از لحاظ طراحی بسیار متمایز می باشند. تلویزیون های اولد ال جی که در یال 2020 وارد بازار شده اند به صورت دو حرفی نامگذاری شده اند. برای نمونه تلویزیون CX، تلویزیون اولد ال جی سری C تولید 2020 می باشد که حرف X گواه تولید تلویزیون در سال 2020 می باشد. تلویزیون اولد Cx جایگزین تلویزیون اولد C9 تولید 2019 شده است. در تلویزیون اولد ال جی C9 عدد 9 بیانگر سال تولید 2019 می باشد. خوب تا ایجا نام گذاری تلویزیون های اولد  برای ما مشخص شد.

تلویزیون های اولد ال جی در سال 2021

در سال 2021 تلویزیون های اولد با قابلیت هایی منحصر به فرد تولید شده اند اما ما فعلا روش نامگذاری را بیان می کینم. در تلویزیون های اولد ال جی 2021 از حرف و عدد 1 برای نامگذاری استفاده می شود. تلویزیون C1 ، تلویزیون اولد ال جی تولید سال 2021 است. در این مدل از تلویزیون ال جی حرف C بیانگر سری و عدد 1 بیانگر تولید تلویزیون در سال 2021 می باشد. از این رو تلویزیون های اولد ال جی به صورت C1-B1-G1-W1-R1 خواهند بود. تلویزیون اولد ال جی سری R به صورت جمع شوند و یا Rollable می باشد. تلویزیون اولد ال جی سری G به صورت طراحی گالری و یا قاب عکس است. تلویزیون اولد ال جی سری W به صورت طراحی Wallpaper است که بر روی دیوار نصب می شود. تلویزیون اولد ال جی سری C به صورت پایه دار است که بر روی میز قرار داده می شود و قابلیت نصب بر  روی دیوار را نیز دارد.

تلویزیون های اولد ال جی 2021 چه خصوصیاتی را دارند؟

ال جی در تلویزیون های اولد خود در سال 2021 از نوعی پنل اولد به نام Oled EVO استفاده می کند. در ادامه توضیح می دهیم که این نوع از پنل در کدام مدل از تلویزیون های اولد ال جی استفاده شده است چون در همه تلویزیون های اودل ال جی این پنل یعنی OLed EVO به کار نرفته اشت. ال جی در تلویزیون های 2021 خود از پردازنده هوشمند آلفا 9 نسل 4 استفاده کرده است که به مراتب کارایی بهتری را به نسبت پردازنده هوشمند a9 نسل سوم دارد. در این تلویزیون های از ریموت کنترل هوشمند با طراحی جدید استفاده شده است. سیستم عامل در تلویزیون های اولد 2021 ال جی به کلی تغییر کرده است و ال جی از ورژن 6.0 این سیستم عامل استفاده می کند. در ادامه جزئیات این ویژگی ها در تلویزیون های اولد ال جی 2021 را توضیح می دهیم.

پردازنده هوشمند آلفا 9 نسل چهارم A9 Gen 4

ال جی بلا استثنا در همه تلویزیون های اولد 2021 از پردازنده هوشمند  نسل چهارم آلفا 9 استفاده کرده است. این پردازنده بسیار دقیق است. در این پردازنده تصاویر به خوبی و به صورت هوشمند ارتقای کیفیت داده می شوند. در این پردازنده تصویر در محیط روشن روشن تر ارائه می شود و تصویر در محیط کم نور ارتقای کنتراست داده می شود و فریم های تیره به خوبی و با نمایش بالایی از جزئیات نمایش داده می شوند. پردازنده a9 نسل 4 جایگزین a9 نسل 3 شده است. پردازنده در این تلویزیون تصاویر را با فرکانس 120 هرتز پردازش می کند و می تواند بازی ها را با هر ورژنی نمایش دهد.

قابلیت های هوشمند با سیستم عامل WebOS ورژن 6.0

در تلویزیون های اولد ال جی 2021 از سیستم عامل WebOS  استفاده شده است. این سیستم عامل با انچه تا به امروز در تلویزیون های ال جی شاهد آن بوده ایم متفاوت است. در این ورژن که ورژن 6.0 می باشد، از منویی گسترده تری استفاده شده است. در آن منوبار طبق معمول در پایین صفحه قرار می گیرد با این تفاوت مه می تواند بسیاری از برنامه ها و میانبر ها را به آن اضافه کرد و یا تماشای فیلم ها و برنامه های زنده را در آن جا قرار داد.

قابلیت های هوشمند با سیستم عامل webos ورژن 6.0

نسل جدید پنل اولد به نام اولد اوو Oled EVO البته نه در همه مدل ها

ال جی در تلویزیون اولد مدل G1 که به تلویزیون اولد گالر معروف است از پنل اولد اوو استفاده کرده است. این پنل به نسبت پنل اولد معمولی روشنایی و کنتراست بیشتری را دارد و تصاویر خیره کننده ای را ارائه می دهد. تلویزیون اولد G1 به صورت کلی از لحاظ طراحی هم با مدل سال قبل یعنی GX بسیار متفاوت است. این تلویزیون دارای یک پایه در وسط است که به صورتی در پایین یعنی بر روی زمین به صورت سه شاخه بر روی زمین قرار می گیرد. 

نسل جدید پنل اولد به نام اولد اوو oled evo البته نه در همه مدل ها

ریموت کنترل هوشمند جدید MR21 در تلویزیون های اولد ال جی 2021

ریموت کنترل در سال 2021 برای تلویزیون های اولد ال جی متفاوت می باشد. اولا این ریموت کنترل دارای دکمه های روان تر است و دما بعد از مدتی استفاده، رنگ روی دکمه ها پاک نمی شود. در این ریموت همانند مدل سال 2020 از اسکرول استفاده شده است. در ریموت کنترل ال جی 2021 از NFC یا Near Field Connection استفاده شده است که می تواند به گوشی ها وصل شود و کنترل تلویزیون را با گوشی اختیار کرد و یا داده های گووشی را با تلویزیون به اشتراک گذاشت.

ریموت کنترل هوشمند جدید mr21 در تلویزیون های اولد ال جی 2021

 

مقایسه تلویزیون اولد ال جی cx و تلویزیون کیولد سامسونگ q90t

مقایسه تلویزیون های اولد ال جی cx و c9

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha