نحوه راه اندازی و نصب یخچال فریزرهای ال جی + شیوه کار با یخچال فریزرهای ال جی
نحوه راه اندازی و نصب یخچال فریزرهای ال جی + شیوه کار با یخچال فریزرهای ال جی

یکی از مشکلاتی که خریداران بعد از خرید وسایل خانگی و الکترونیکی دارند، نصب و نحوه کار با آنهاست. اگر از وسیله ای که می خریم به درستی استفاده نکنیم و نکات لازم را جهت نصب آن رعایت ننماییم ممکن از در کوتاه مدت مشکلاتی برای آن پیش بیاید و یا نتوانیم به خوبی از قابلیت ها و فناوری های به کار رفته در آنها استفاده کنیم. در این مقاله می خواهیم به نحوه نصب و راه اندازی یکی از این محصولات ( یخچال های ال جی ) بپردازیم و شما را با جدیدترین تکنولولژی ها و امکانات به کار رفته در آنها آشنا کنیم. 

مواردی که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت :

یخچال فریزر ال جی

شیوه راه اندازی یخچال فریزرهای ال جی

جدیدترین امکانات و تکنولوژی های به کار رفته در یخچال فریزرهای ال جی

کلیدها و دکمه های یخچال فریزرهای ال جی

نگه داری + تمیز کردن و راه های افزایش طول عمر یخچال فریزرهای ال جی

 تنظیم دما

نکات ایمنی

پیوندهای مرتبط

قبل از خرید هر محصولی به اصلی بودن آن دقت کنید و آن را از فروشگاه ها و مکان های معتبری تهیه نمایید. همچنین از نوع مدل و نوع یخچال خود آگاهی داشته باشید تا بتوانید با قابلیت ها و امکانات یخچال فریزر خود آشنا باشید.

انواع یخچال فریزر 

یخچال فریزرها به انواع مختلفی تقسیم می شوند و هر کدام ظرفیت و طراحی متفاوتی دارد و کارایی آن نیز متفاوت است. انواع یخچال فریزرها عبارتند از :

 • یخچال فریزر تک درب ( به دو نوع فریزر در پایین و فریزر در بالا تقسیم می شود )
 • یخچال فریزر دو قلو 
 • یخچال فریزر ساید بای ساید
 • یخچال فریزر درب فرانسوی
 • یخچال فریزر 4 درب

همانطور که گفتیم، آگاهی از نوع یخچال فریزر می تواند در انتخاب محل مناسب، کارایی، ویژگی و ...به کاربران کمک کند.

یخچال فریزر ال جی

شرکت ال جی که یکی از غول های وسایل الکترونیکی و برقی است، هر ساله با تولید وسایل به روز و باکیفیت زندگی را برای میلیاردها انسان در سراسر جهان راحت کرده است. این شرکت برای رقابت با رقیب های سنتی خود مجبور است که هر روز تکنولوژی ها و فناوری های جدید را بر روی وسایل خود امتحان کند تا در نهایت بهترین ها را تولید کند و همیشه جزء تاپ ترین های  این عرصه بماند. تولید یخچال های با کیفیت و به روز نیز یکی از این دسته موارد است. یکی از پرکاربردترین وسایلی که همیشه از آن استفاده می شود یخچال است. یخچال ها جزء مهم ترین وسایل هر خانه و هر آشپزخانه ای هستند. وجود یک یخچال خوب و باکیفیت برای هر خانه ای ، یک نعمت محسوب میشود. یخچالی که بتوان از همه لحاظ ، مخصوصا مصرف برق و انرژی، که از مهم ترین مواردی است که در خرید هر وسیله برقی از اهمیت بالایی برخوردار است، روی آن حساب کرد. 

نصب و راه اندازی یخچال فریزر

بعد از خرید یخچال فریزر مناسب و اطلاع از نوع آن نوبت به انتخاب محل مناسب و نصب یخچال فریزر می شود. محلی که برای یخچال فریزر خود انتخاب می کنید باید :

 • به پریز برق نزدیک باشد ( می توانید از 3 راهی نیز استفاده نمایید )
 • به وسایل الکترونیکی دیگر نچسپد
 • در محل مناسب آن را تراز نمایید
 • به مدت 1.5 ال 3 ساعت برای تنظیم گاز آن صبر نمایید
 • کشوها و وسایل جانبی آن را در محل مناسب خود وصل کنید (از جمله شیر آب ورودی )
 • یخچال فریزر خود را به برق متصل کنید

جدیدترین امکانات و تکنولوژی های به کار رفته در یخچال فریزرهای ال جی 

تکنولوژی InstaView™ Door-in-Door™ :

یکی از مهم ترین و پیشرفته ترین تکنولوژی های به کار رفته در یخچال های نسل جدید ال جی وجود فناوری ، InstaView™ Door-in-Door™ می باشد. احتمالا در طول شبانه روز ، زیاد برایتان پیش آمده که بخواهید از یخچال خانه تان وسیله ای بردارید. با این وجود به مدت طولانی در یخچال خانه شما باز است. و یا ممکن است با باز کردن یخچال فراموش کنید که در آن را ببندید. در این حالات یخچال شما انرژی بسیار زیادی مصرف می کند و هوای سرد داخل یخچال ، به راحتی خالی می شود. با وجود تکنولوژی InstaView™ Door-in-Door™ دیگر نباید نگران این موضوع باشید. این ویژگی با ایجاد قسمتی مجزا ( پنل شیشه ای بسیار زیبا که با دو ضربه روشن می شود ) برای وسایلی که بیشترین نیاز را در طول روز به آنها دارید ، از بیرون آمدن هوای سرد داخل یخچال جلوگیری میکند و کمترین آسیب به اجزای یخچال و مخصوصا کمپرسور آن وارد می شود.

فناوری  ThinQ Al :

یکی از مواردی که احتمالا برای هر خریداری مهم است ، هوشمند بودن یخچال است. شرکت ال جی با استفاده از فناوری ThinQ Al یک یخچال کاملا هوشمند را در اختیار کاربران گذاشته است. از مواردی که می توان در این تکنولوژی به روز به آن اشاره کرد ، زمانی است که شما فراموش می کنید درب یخچابل خود را ببندید و یخچال شما با وجود این تکنولوژی و فرستادن اعلان هایی به اسمارت فون شما ، این خبر را به شما می دهد که درب یخچال خانه تان بسته نشده است. همچنین شما می توانید با استفاده از این تکنولوژی هرکجای دنیا که باشید ، دمای یخچال خود را کنترل کنید. Google Assistant و Amazon Alexa نیز به شما این امکان را می دهند تا به راحتی و با صدای خود تمامی این کارها را انجام دهید.

تکنولوژی Craft Ice™ :

قطعا یک نوشیدنی خنک با یخ گزینه بهتری نسبت به نوشیدنی بدون یخ و گرم  است مخصوصا در فصل های گرم ، یک نوشیدنی سرد عالی می تواند روز شما را عوض کند. تکنولوژی Craft Ice™ برای این کار درست شده است. با وجود این فناوری یخچال های نسل جدید ال جی InstaView  ، به صورت خودکار مکعب‌های یخ استاندارد، یخ خرد شده یا یخ گرد یا دایره ای را می‌سازد که طول عمر بیشتری نسبت به تکه‌های یخ عادی دارند و نوشیدنی‌ها را برای مدت بیشتری خنک‌ نگه می دارند.

Proactive Customer Care (PCC) :

این یک سرویس هوشمند است که به کاربران ای امکان را می دهد تا حداکثر مراقبت ها را از یخچال خود بکنند و گزینه های احتمالی تعمیر و نگه داری را به کاربر هشدار و ارائه می دهد تا وسیله شما بیشترین میزان کارایی را برای شما ارئه دهد.

از جمله امکانات دیگر می توان به قفل کودک، زنگ هشدار، نمایشگر دیجیتال و لمسی، فیلتر قابل تعویض و ... اشاره نمود.

کلید ها و دکمه های روی یخچال فریزرهای ال جی

ON

 

روشن کردن

Refrigerator                                   

 

تغییر دما

Water

 

آبسردکن

Reset

 

ریست کردن تنظیمات 

Ice

 

 یخساز

DOOR Alarm

 

 زنگ خوردن هنگام باز شدن درب 

Mute

 

 حالت سکوت هشدار

Supercool

 

 کاهش سریع دما

 Lock

 

  قفل کودک

Ice plus

 

   یخ ببیشتر

          OFF

            خاموش کردن

        Rreezer

           تغییر دمای فریزر

         WI-FI

           وای فای یخچال فریزر

         ECO

            حالت کم مصرف

 

نگه داری + تمیز کردن و راه های افزایش طول عمر یخچال فریزرهای ال جی

قبل از هر چیزی یخچال فریزر خود را از برق بکشید و وسایل داخل کشوها را خالی کنید. سپس کشوها و قطعات را در بیاورید و با پاک کننده های مخصوص (می توانید از جوش شیرین استفاده نمایید ) آن را به خوبی تمیز کنید و سپس قطعات و کشوها را دوباره سر جای خود قرار دهید و آن را دوباره به برق متصل نمایید.

نکاتی برای افزایش طول عمر یخچال :

 • به تمیزی یخچال خود اهمیت دهید
 • همانطور که گفتیم، یخچال را به وسایل برقی دیگر نچسبانید
 • سعی کنید هر وسیله ای را در محل مخصوص خود قرار دهید
 • میوه ها و سبزیجات را در کشوهای مخصوص بگذارید

 تنظیم دما

دمای یخچال در زمستان و تابستان متفاوت است اما به طور معمولی دمای یخچال باید بین 2 الی 6 درجه سانتیگراد و دمای فریزر بین 17 الی 20 درجه سانتیگراد باشد.

نکات ایمنی

 • سعی کنید فیلترها را در وقت مناسب تعویض کنید
 • در صورت تمام شدن گاز یخچال را از برق بکشید
 • دفترچه راهنما را تا حد امکان مطالعه کنید و اگر به زبان انگلیسی مسلط نیستید سعی کنید از تصاویر استفاده کنید
 • و ...

سخن پایانی

دقت داشته باشید که به هنگام خرید از مجی کالا به کاربران گارانتی داده می شود و پس از خرید و دریافت گارانتی افرادی متخصص برای نصب دستگاه شما خواهند آمد و به بهترین نحو آن را برای شما راه اندازی و نصب می کنند. همچنین شما می توانید با مشورت همکاران ما در مجی کالا نیز این کار را خودتان انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در مجی کالا تماس حاصل فرمایید.

مشاهده تمام یخچال فریزرهای موجود در فروشگاه مجی کالا

برای مشاهده محصوات دیگر کلیک کنید

راهنمای خرید

سوالات قبل از خرید

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha