تلویزیون 2021 اولد ال جی c1، متفاوت و بی رقیب
تلویزیون 2021 اولد ال جی c1، متفاوت و بی رقیب

ال جی در 3 سال اخیر تلویزیون های اولد را با کیفیت تصویر 4K و مشخصات فقو العاده ای روانه بازار کرده است. تلویزیون های ال جی به لحاظ کیفیت زبانزد خاص و عام هستند اما به وضوح می توان گفت که تلویزیون با تکونولوژی اولد با هیچ تکنولوژی دیگری قابل قیاس نیست.

خوب به هر حال در سال 2018 تا سال 2020 تلویزیون های اولد را در بازار شاهد بوده ایم، هنوز بعضی از تلویزیون های اولد ال جی که در سال 2020 تولید شده اند، در اختیار کاربران قرار نگرفته اند. تلویزیون اولد ال جی مدل CX در اندازه 77 اینچ به تازگی وارد بازار شده است. در این نوشته ما مروری بر تلویزیون های اولد ال جی خواهیم داشت و در ادامه تلویزیون 2021 اولد ال جی مدل C1 یعنی Oled C1 را معرفی می کنیم.

نامگذاری و دیکد شماره مدل در تلویزیون های اولد ال جی

ال جی از سال 2018 و شاید قبل تر هم تلویزیون اولد را تولید کرده استو این شرکت از یک روند و روش ساده برای نامگذاری تلویزیون های خود استفاده می کند، به صورتی که اگر به نام مدل نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که آن تلویزیون چه امکانات و برتری بر مدل قبلی و یا چه کم کاستی هایی نسبت به مدل بعد از خود دارد. ال جی در سال 2018 تلویزیون های اولد را با ترکیبی از حرف انگلیسی و عدد 8 نام گذاری کرد. تلویزیون اولد ال جی مدل C8 تولید سال 2018 است و عدد 8 بیانگر سال تولید می باشد و حرف C بیانگر رده و یا سری تلویزیون است. تلویزیون های اولد ال جی که در سال 2018 تولید شدند( تلویزیون های 2018 اولد ال جی مدل C8- B8-G8 و... بودند) اما این شرکت در سال 2019 تلویزیون های اولد خود را با ترکیبی از عدد 9 و حروف انگلیسی نامگذاری کرد( تلویزیون های  2019 اولد ال جی C9-B9-W9 و ... بودند). تلویزیون های ال جی در سال 2020 متفاوت نامگذاری شده و از ترکیب دو حرف انگلیسی برای نام گذاری آن ها استفاده شده است( تلویزیون های 2020 اولد ال جی CX-BX-WX-RX و....بودند) در نام گذاری تلویزیون های اولد ال جی تولید 2020 حرف X بیانگر سال تولید 2020 است.

yesبه صورت در تلویزیون های هر سری هر چه در حروف انگلیسی از چپ به راست برویم بر کارایی و کاربرد و حتی کیفیت تصویر تلویزیون افزوده می شود. برای نمونه تلویزیون های اولد سری C به نسبت تلویزیون های اولد سری B قابل تر بوده و امکانات گسترده تری را دارند.

مروری کلی بر تلویزیون های اولد ال جی از سال 2018 تا 2020

در تلویزیون های اولد معمولا از پردازنده های هوشمند استفاده می شود. پردازنده های هوشمند رده های مختلف دارند اما به صورت کلی دو نوع پردازنده هوشمند در تلویزیون توسط ال جی استفاده می شود. پردازنده هوشمند A7 که دارای نسل دوم و سوم می باشد،پردازنده هوشمند A9 که آن هم دارای نسل دوم  و سوم می باشد. طبیعی است که پردزانده چه A7 و چه A9 هر کدام نسل سوم آن ها بر نسل دوم برتری دارد، البته هنوز الجی تفاوت آنها را اعلام نکرده است و ما هم نمی توانیم در این زمینه بیشتر توضیح دهیم.

صفحه نمایش اولد در همه تلویزیون های اولد یکی است، یعنی تلویزیون های اولد ال جی 2018 همان صفحه نمایش تلویزیون های اولد 2020 را دارند. صفحه نمایش اولد نور پس زمینه ندارد و از ترکیب ارگانیکی برای نور پردازی به پیکسل ها استفاده می کند. کنتراست بی نهایت، نمایش رنگ سیاه عمیق و بی نهایت، نمایش رنگ های درخشاو... از ویژگی تلویزیون های با صفحه نمایش اولد می باشد. درست است که تلویزیون های اولد کیفیت تصویر 4K را دارند اما عمق نمایش داده در همه تلویزیون های اولد 10 بیت است و این یعنی صفحه نمیاش آن ها می تواند تا 1 بیلیون رنگ را نمایش دهد. زمان پاسخگویی در تلویزیون های با صفحه نمیاش اولد میلی ثانیه ای است و کمتر از 1 میلی ثانیه است و برای کاربری بازی و نمایش تصاویر با کیفیت بالا و یا تصاویر پر سرعت عالی ترین تلویزیون ها هستند. در تلویزیون های اولد از فرمت های HDR و حتی Dolby Vision پشتیبانی می شود و همه آنها از ویژگی صوتی ساب ووفر دار و دالبی اتمس برخوردار هستند. بیشتر تلویزیون های اولد ال جی در طراحی و اندازه صفحه نمایش متفاوت هستند اما به صورت کلی آن ها در زیر لیست می کنیم:

تلویزیون اولد سری C: طراحی پایه وسط با پایه عریض را دارد. در  سال 2019 با اندازه 55 اینچ -65 اینچ -77 اینچ،  در سال 2020  با اندازه 48 اینچ - 55 اینچ -65 اینچ -77 اینچ و در سال 2021 با اندازه 48 اینچ - 55 اینچ -65 اینچ -77 اینچ و 83 اینچ روانه بازار شده است.  تلویزیون اولد ال جی سری B هم طراحی پایه وسط را دارد ولی در آن از پردازنده با ورژن پایین تر استفاده شده است.در تلویزیون های سری B فقط اندازه های 55 اینچ، 65 اینچ و 77 اینچ موجود می باشد.

تلویزیون اولد ال جی سری G به سری گالری Galery معروف است و این تلویزیون به صورت یک قاب عکس است وقتی به دیوار متصل شود و به همین دلیل به آن تلویزیون گالری اولد نیز می گویند. این تلویزیون در اندازه های 55 اینچ، 65 اینچ و 77 اینچ موجود می باشد.

تلویزیون اولد ال جی سری W هم همانند سری B  تقریبا یک طراحی را دارند  و اندازه صفحه نمایش هم در آنها به مانند تلویزیون های سری G می باشد.اما این تلویزیون فقط به دیوار وصل می شود و برای آن هم پایه و براکتن مخصوص خود را  در کارتن و یا باکس دارد.

تلویزیون اولد ال جی سری R  می توانند در داخل باکس خود جمع شوند. به این تلویزیون جمع شوند و یا Rollable می گویند و حرف R گواه این موضوع است. تمام پورت ها و یا ورودی  خروجی ها در داخل باکس قرار دارد. تلویزیون را می توان تماما جمع کرد و یا به صورت نیمه جمع شده باشد.

نامگذاری تلویزیون های اولد ال جی در سال 2021

ال جی در سال 2021 تلویزیون های اولد را تولید و معرفی کرده است. همانند تلویزیون های سال های قبل تلویزیون های با سری های C-B-G-W-R و... را شاهد هستیم. اما ال جی در این تلویزیون ها از عدد 1 برای نامگذاری استفاده کرده است. بنابراین تلویزیون اولد ال جی مدل C1 تلویزیون سری C و تولید سال 2021 می باشد. خوب ما در اینجا به تلویزیون C1 ال جی که حدودا 5 روزی است در Ces 2021 معرفی شده است، می پردازیم.

تلویزیون اولد ال جی C1 مدل OLED C1 در سال 2021 تولید شده است و از بهترین و با کیفیت ترین تلویزیون های موجود در بازار می باشد. این تلویزیون به مراتب ویژگی های بارز تری به نسبت تلویزیون های اولد سال 2020 دارد. اما امکانات موجود در این تلویزیون به چه صورت است.

طراحی در تلویزیون اولد ال جی C1 همانند طراجی مدل های C9 تولید 2019 و CX تولید 2020 می باشد. پایه عریضی دارد و از لحاظ حاشیه صفحه نمایش و ویژگی بدون قاب و باریک بودن پنل، این تلویزیون های شبیه به هم هستند. پردازنده در تلویزیون اولد ال جی C1 از نوع آلفا 9 نسل 4 می باشد و به مراتب از پردازنده آلفا 9 نسل سوم در تلویزیون CX سال 2020 قوی تر می باشد. در این پردازنده نه تنها صورت افراد بلکه هر المانی در تصویر مورد فوکوس و افزایش کنتراست قرار می گیرد. اندازه صفحه نمایش در تلویزیون اولد ال جی C1 دارای 48 اینچ تا 83 اینچ می باشد و به نسبت تلویزیون اولد ال جی CX دارای اندازه ای بیشتر یعنی 83 اینچ است. اندازه صفحه نمایش در تلویزیون  اولد ال جی C1 شامل 48 - 55-65-77-83 اینچ می باشد. سیستم عامل در تلویزیون اولد ال جی C1 جدید  و ورژن 6.0 می باشد. این ورژن از WebOS هم سریعتر است و هم امکانات بیشتری را دارد. به صورت کلی منوی آن تغییر کرده است. ریموت کنترل با مدل سابق متفاوت بوده و کاربری راحت تری دارد. در ریموت کنترل هوشمند 2021 ال جی می توان با ضربه زدن گوشی به ریموت کنترل، محتوا را به اشتراک گذاشت و یا از گوشی تلفن همراه به عنوان ریموت کنترل استفاده کرد. ریموت کنترل هوشمند ال جی MR21 دارای NFC یا Near Field Connection می باشد. 

مقایسه تلویزیون اولد ال جی cx و تلویزیون کیولد سامسونگ q90t

تلویزیون اولد اوو oled evo تولید 2021 شرکت ال جی

مقایسه تلویزیون های اولد ال جی cx و c9

ال جی تلویزیون های 2021 را با فناوری qned معرفی کرد.

لیست قیمت تلویزیون های موجود در فروشگاه مجی کالا

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha