تحلیل کامل تلویزیون های 2021 سامسونگ نئوکیولد و کیولد
تحلیل کامل تلویزیون های 2021 سامسونگ نئوکیولد و کیولد

هر ساله تکنولوژی جدید در تلویزیون های هر برند تولید کننده تلویزوین دیده می شود. این تکنولوژی ها می توانند جنبه هایی از تصویر را ارتقای کیفیت دهند. در سال 2020 سامسونگ تلویزیون های نئوکیولد را روانه بازار کرده است. این تلویزیون دارای ویژگی هایی متمایز با تلویزیون های سابق این شرکت می باشند. در سال 2020 هم تلویزیون های کیولد و LED سامسونگ را شاهد بودیم. در اینجا این دو تکونولوژی یعنی نئو کیولد و کیولد را به صورتی کلی و جزئی مورد بررسی قرار می دهیم.  به صورت کلی تلویزیون های نئوکیولد و کیولد در نور پردازی، پردازنده و ریموت کنترل با هم متفاوت هستند

نور پردازی 

تلویزیون های کیولد و نئوکیولد هر دو از نور پس زمینه استفاده می کنند. آنچه نمایان است برد ال ای دی LED در این تلویزیون ها می باشد. در این تلویزیون از لامپ ها یا دیود های نور برای روشنایی صفحه نمایش استفاده می شود. اما خوب تفاوت هایی وجود دارد.

در تلویزیون های کیولد سامسونگ از لامپ های LED برای نور پردازی استفاده می شود که این لامپ ها می توانند آرایش Edge ویا Direct را داشته باشند. معمولا در زمانیکه آرایش دایرکت Direct را دارند می توانند نور بیشتری را تولید کنند و در نتیجه آن روشنایی صفحه نمایش بیشتر خواهد بود. اما بیشتر تلویزیون های کیولد نور پس زمینه Edge را دارند. میزان روشنایی با نور پردازی LED حالا چه با ارایش دایرکت Direct و چه با آرایش Edge چیزی در حدود 300 تا 700 نیت می باشد.  اما نور پردازی در تلویزیون های نئوکیولد به چه صورت است؟

در تلویزیون های نئو کیولد از لامپ های Mini LED استفاده شده است. این لامپ ها هم کوچکتر هستند و هم تعداد بیشتری را دارند. در تلویزیون های نئوکیولد از نورپردازی Mini LED استفاده شده است و از این پس باید به آنها تلویزیون های Mini LED بگوییم همانطور که به  تلویزیون های کیولد LED می گفتیم. در تلویزیون نئوکیولد از 30000 لامپ Mini LED استفاده شده است که می توانند کارایی نمایش را افزایش دهند و روشنایی تصویر تا بالاتر از 2000 نیت افزایش دهند.

فناوری Dimming در تلویزیون های کیولد با نور پس زمینه Edge به صورت Frame Dimming و در تلویزیون های کیولد با نور پس زمینه Direct LED به صورت Local Dimming می باشد. برای نمونه تلویزیون های سامسونگ با این فناوری به صورت Direct Full Array 8X ، Direct Full Array16XT ،Direct Full Array32X و... نامگذاری می شوند. آرایش 32X تعداد لامپ LED بیشتری را دارد و می تواند کیفیت تصویر بیشتری را داشته باشد. در تلویزیون های نئوکیولد چون تعداد لامپ های Mini LED بیشتر استمی توان تا 2500 زون را شاهد بود و بیشترین میزان روشنایی و کنتراست در این تلویزیون ها محقق می شود.

پردازنده 

سامسونگ در تلویزیون های کیولد از پردازنده کوانتوم 4K و یا در تلویزیون های با کیفیت تصویر 8K از پردازنده کوانتوم 8K استفاده می کند. انچه در این پردازنده تا به حال مشاهده کرده ایم، وجود یک شبکه عصبی است. در آن تصویر به خوبی نمایش داده می شود و قابلیت ارتقای کیفیت تصویر با 4K Upscaler و یا 4K AI Upscaler به صورتی فوق العاده اعمال می شود. در تلویزیون های نئوکیولد از پردازنده نئوکوانتوم استفاده شده است. این پردازنده دارای 16 شبکه عصبی است و سرعت، دقت و پاسخگو بودن از ویژگی های بارز آن است. در این تلویزیون نیز قابلیت ارتقای کیفیت تصویر همانند تلویزیون های کیولد است اما با ریزکاری بیشتری ارتقای کیفیت صورت می گیرد.

ریموت کنترل

خوب ریموت کنترل می تواند کارایی تلویزیون را بهبود ببخشد. در تلویزیون های 2020 اعم از تلویزیون های کیولد و LED از ریموت کنترلی فوق العاده با کیفیت استفاده شده است. این ریموت کنترل دارای میکروفن داخلی می باشد و آنچه مشاهده کرده ایم حضور کم دکمه ها در آن بوده است. در تلویزیون های 2021 که تلویزیون های نئوکیود را شامل می شود از ریموت کنترل خورشیدی استفاده شده است. در این ریموت کنترل از سلول خورشیدی استفاده شده است که می تواند با نور محیط شارژ شود. از آنجا که ریموت کنترل به انرژی زیادی نیاز دارد و پیوسته باید برای آن باطری تهیه کرد می توان نتیجه گرفته که این ساخت و تولید ریموت سامسونگ خریدی به صرفه خواهد داشت. 

جمع بندی

ویژگیتلویزیون کیولد سامسونگ     تلویزیون نئو کیولد سامسونگ
صفحه نمایشLCDLCD
کیفیت تصویر4K  و 8K4K  و 8K
نور پردازیLEDMini LED
روشنایی صفحه نمایشتا 1000 نیتبیشتر از 2500 نیت
ارایش پیکسلی صفحه نمایشVAVA
پردازندهکوانتوم با 1 شبکه عصبینئو کوانتوم با 16 شبکه عصبی
ریموت کنترلریموت کنترل هوشمندریموت کنترل هوشمند خورشیدی
صداتا 60 واتمعمولا بیشتر از 60 وات
ویژگی ها هوشمندتایزنتایزن

تلویزیون اولد اوو oled evo تولید 2021 شرکت ال جی

مقایسه تلویزیون های اولد ال جی cx و c9

ال جی تلویزیون های 2021 را با فناوری qned معرفی کرد.

لیست قیمت تلویزیون های موجود در فروشگاه مجی کالا

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha