بهترین تلویزیون برای بازی در سال 2021
بهترین تلویزیون برای بازی در سال 2021

نمایش تصویر بازی در تلویزیون همیشه به ویژگی هایی فوق العاده در تلویزیون نیاز دارد. تصایور بازی ها سریع بوده و معمولا کیفیت و یا گرافیک بالایی را دارند. از آنجا که کنسول های جدید وارد بازای شده اند معمولا آنچه را که ارائه می دهند به نسبت کنسول های قدیمیتر با کیفیت تر است. در ماه نوامبر سال 2020 دو کنسول جدید PS5 و X BOX X روانه بازار شده اند و کاربران می خواهند بدانند که کدام تلویزیون ها با خروجی این کنسول ها سازگاری داشته و می تواند بازی های آن ها را پشتیبانی کند. هر چند کنسول های قدیمی مانند X BoX 1 و یا PS4 هم به تلویزیون های با کارایی ببالا نیاز دارند. آنچه کاربر بر روی صفحه نمایش تماشا می کند تصاویر بازی است، اما چه تصویری؟ در اینجا ما بهترین تلویزیون ها در سال 2021 را برای بازی معرفی می کنیم البته هزینه و یا قیمت تلویزیون را در مبنا در نظر گرفته ایم . به صورت کلی برای بازی یک سری از ویژگی ها در تلویزیون لازم است. اول ویژگی های مورد نیاز در تلویزیون برای نمایش تصاویر بزای را ارائه می دهیم و در ادامه بهترین تلویزیون ها را معرفی می کنیم.

ویژگی هایی که در تلویزیون برای کاربری بازی باید مورد توجه قرار داد.

در تلویزیون 3 ویژگی وجود دارد که باید در حدی بهینه قرار داشته باشند. اولین ویژگی در تلویزیون تاخیر در انتقال داده از پورت ها است. این ویژگی Low Input Lag نام دارد و بر حسب میلی ثانیه بیان می شود. در تلویزیون باید این ویژگی بسیار کم باشد. هر چه این ویژگی کمتر باشد تصاویر بازی بهتر نمایش داده شده  و کاربر و یا گیمر شور و هیجان بیشتری را خواهد داشت. فرض کنید که شما دکمه جویستیک را فشار داده اید، قطعا می خواهید زود نتیجه را بر روی صفحه نمایش بیینید و برای واکنش بعدی آماده باشید. ویژگی LIL یا Low Input Lag باید در رنجی پایین باشد.

دومین ویژگی فرکانس تصویر است. هر چه فرکانس تصویر در تلویزیون بیشتر باشد به این معنی است که می تواند تصاویر بیشر و یا فریم های بیشتری را در واحد زمان نمایش دهد. برای نمونه تلویزیون با فرکانس تصویر 120 هرتز می تواند 120 فریم در ثانیه نمایش دهد. در حالی که تلویزیون با فرکانس تصویر 60 هرتز تعداد 60 فریم در ثاینه را نمایش می دهد. البته در تلویزیون برای روان و شفاف بودن تصویر از ویژگی Motion Rate استفاده می شود که در اینجا به آن نمی پردازیم. تصاویر بازی معمولا فرکانس بالایی را دارند، هر چه فرکانس تلویزیون بیشتر باشد، تصویر بازی بهتر ارائه می شود.

سومین ویژگی در تلویزیون زمان پاسخگویی است، هر چه زمان پاسخگویی کم باشد تصویر بازی با کارایی بهتری نمایش داده می شود. زمان پاسخگویی به صفحه نمایش مربوط می شود. به مدت زمانی که یک پیکسل از رنگ روشن به رنگ تیره و یا از رنگ سفید به رنگ مشکی تغییر رنگ می دهد، زمان پاسخگویی می گویند. برای مثال در تلویزیون های اولد زمان پاسخگویی بسیار کم است و در حدود 1 میلی ثانیه می باشد. این سه ویژگی یعنی زمان پاسخگویی کم، فرکانس بالا و میزان تاخیر در انتقال داده کم برای بازی مورد نیاز هستند. 

تلویزیون کیولد سامسونگ Q80T

بدون شک یک از بهترین تلویزیون ها برای بازی تلویزیون Q80T می باشد. این تلویزیون با اختلافی زیاد از تلویزیون های 2019 یعنی تلویزیون Q70R و Q60R بالاتر است. تلویزیون Q80T تلویزیونی با قیمتی مناسب است که طبق تست های صورت گرفته کارایی بیشتری را برای بازی به نمایش گذاشته است. این تلویزیون در سری کیولد 2020 و یا 2021 یک تلویزیون میان رده است. البته تلویزیون هایی چون Q95T و یا Q95TS هستند که بسیار قابل تر اند اما خوب این تلویزیون ها بسیار گران هستند. تلویزیون Q80T شاید  طراحی اینفینیتی تلویزیون Q950TS و یا مثلا کیفیت و رزولوشن تصویر 8K را نداشته باشد اما قطعا برای بازی به تمام معنا فوق العاده است. تلویزیون Q80T دارای فرکان تصویر 120 هرتز است یعنی تصویر 4K را با نرخ نوسازی 120 فریم در ثانیه نمایش می دهد.  این تلویزیون دارای VRR یا Variable Refresh Rate می باشد که فرکانس تصویر کنسول بازی را با فرکانس تلویزیون یکی می کند.  تلویزیون 1 پوت HDMI ورژن 2.1 را  دارد و شاید نقطه ضعف آن باشد اما برای بازی فقو العاده بوه چون میزان تاخیر در انتقال داده در آن تنها 8.7 میلی ثانیه مبی باشد. این تلویزیون در اندازه های 49 اینچ 55 اینچ 65 اینچ 75اینچ 82 اینچ موجود می باشد.

تلویزیون اولد ال جی مدل CX

تلویزیون های اولد بهترین تلویزیون های موجود در بازار هستند. این تلویزیون ها چه برای نمایش تصاویر بازی و چه برای نمایش فیلم ها می توانند کارایی بالایی را به نمایش بگذارند. می توان گفت که تلویزیون اولد CX بالارده ترین تلویزیون در میان تلویزیون های اولد ال جی است. اما این تلویزیون برای نمایش تصویر بازی به چه صورت عمل می کند؟ در این تلویزیون فرکانس تصویر 120 هرتز می باشد و زمان پاسخگویی برابر با 1 میلی ثانیه است. تلویزیون اولد CX دارای پورت های ورژن 2.1 می باشد که تعداد آن ها 4 عدد است و برای بازی های گروهی فوق العاده است. این پورت های عمق نمایش داده 10 بیت را انتقال می دهند در حالی که تلویزیون Q80T عمق نمایش داده 12 بیت را با پورت های خود انتقال می دهد. از فرمت های محدوده دینامیکی و بازی های HDR تا حد بالاترین فرمت یعنی دالبی ویژن پشتیبانی می کند. صدای با کیفیتی را دارد که در آن توان 40 وات است و از ساب ووفر هم استفاده شده که جذابیت صوتی و یا صدا را افزایش داده است. تلویزیون  اولد ال جی CX در اندازه 77 اینچ 65 اینچ 55 ایتچ و 48 اینچ موجود می باشد که به نظر تلویزیون 48 اینچ ال جی اولد CX ارزانتر از بقیه اندازه ها باشد.

تلویزیون سونی X9500H

این تلویون به خاطر صدا و میزان تاخیر کم در انتقال داده در این دسته از تلویزیون ها آورده شده است. در این تلویزیون فرکانس تصویر 60 هرتز است و در آن از پورت HDMI ورژن 2.1 استفاده نشده است. این تلویزیون VRR یا Variable Refresh Rate را ندارد. تلویزیون سونی X9500H در اندازه پنل 85 اینچ 75 اینچ 65 اینچ و 55 اینچ موجود می باشد. در آن پردزانده X1 تصاویر را به صورت فوق العاده با کیفیت پردازش می کند و با ویژگی هایی چون Triluminos  رنگ هایی غنی را در تصویر نمایش میدهد. این تلویزیون فوق العاده است دارای میزان تاخیر در انتقال داده 21.2 میلی ثانیه است اما با ویژگی Game Mode که دارد میزان تاخیر به 10 میلی ثانیه کاهش می یابد که فوق العاده است.

تلویزیون سامسونگ TU8000

تلویزیون سامسونگ TU8000 با فرکانس تصویر 609 هرتز تصویر را پردازش می کند اما برای شفاف بودن تصویر می تواند تا 120 فریم در ثاینه را نمایش دهد که به آن Motion Rate می گویند. در این تلویزیون آنچه موجب شده تا به عنوان بهترین تلویزیون برای بازی انتخاب شود، میزان تاخیر در انتقال داده است. در این تلویزیون میزان تاخیر در انتقال داده حتی از تلویزیون X9500H هم کمتر است. در تلویزیون TU8000 زمان تاخیر برابر با 9.7 میلی ثانیه است. تلویزیون TU8000 قیمت مناسبی را دارد و در اندازه های 75 اینچ 65 اینچ 55 اینچ 50 اینچ و 43 اینچ موجود می باشد

مقایسه تلویزیون اولد ال جی cx و تلویزیون کیولد سامسونگ q90t

تلویزیون اولد اوو oled evo تولید 2021 شرکت ال جی

مقایسه تلویزیون های اولد ال جی cx و c9

ال جی تلویزیون های 2021 را با فناوری qned معرفی کرد.

لیست قیمت تلویزیون های موجود در فروشگاه مجی کالا

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha