تلویزیون mini led سامسونگ و ال جی در سال 2021
تلویزیون mini led سامسونگ و ال جی در سال 2021

 به نظر می رسد که در سال 2021 باید با تلویزیون های LED خداحافظ کرد. پیشرفت تکنولوژی موجب شده است تا فناروری های قدیمی کنار گذاشته شوند. از سال 1960 نورپردازی LED و یا لامپ های LED ابداع شده اند اما حدودا یک دهه است که در تلویزیون ها از آن ها استفاده می شود. امروزه نور پردازی LED جای خود را به نور پردازی Mini lED در تلویزیون ها داده است. در این نوشته فناوری Mini lED را به صورت مقایسه ای با نور پردازی LED معرفی می کنیم و در ادامه به تلویزیون های Mini LED ال جی و سامسونگ در سال 2021 می پردازیم.

نور پردازی

برای نمایش تصویر در تلویزیون به نور و روشنایی نیاز است. تلویزیون ها معمولا از دو قسمت اصلی یعنی صفحه نمایش و برد LED تشکیل شده اند. در تلویزیون های LED بسته به آرایش لامپ های LED دو نوع نورپردازی وجود دارد. اگر ارایش لامپ های LED به صورت کناری باشد به آن آرایش Edge و بیشتر تلویزیون های سامسونگ این نوع آرایش را دارند. اگر ارایش لامپ های LED به صورت ماتریکسی باشد به آن نور پردازی Direct و بیشتر تلویزیون های ال جی این آرایش را دارند. به صورت کلی تلویزیون های ال ای دی دارای نور پردازی هستند و نور پردازی را با لامپ های LED انجام می دهند.

نور پردازی LED

لامپ های LED در برد ال ای دی قرار دارند. به تلویزیون هایی که با نور پردازی LED همراه هستند، تلویزیون های LED می گویند و به تلویزیون هایی که نور پردازی ارگانیکی همراه هستند تلویزیون های اولد OLED می گویند. تلویزیون های نانوسل و یا کیولد و یا یولد و... همه این تلویزیون ها از نور پس زمینه LED استفاده می کنند و به عبارتی تلویزیون LED هستند. در تلویزیون کیولد QLED حرف Q بیانگر نوع تکنولوژی وابسته است و تلویزیون ULED حرف U به معنی Ultra High می باشد و بیانگر روشنایی بالا در تلویزیون های هایسنس است. در برد LED در تلویزیون های LED از تعدادی لامپ با اندازه  و فاصله مشخص استفاده می شود. معمولا برای ایجاد کنتراست بیشتر در تلویزیون از فناوری Dimming استفاده می شود. فناوری Dimming  با استفاده از خاموش و روشن کردن لامپ های LED به صورت گروهی محقق می شود. 

نور پردازی Mini LED

نور پردازی Mini LED در تلویزیون 2021 به طور فزاینده ای استفاده شده است. سامسونگ و ال جی از این نوع فناوری در تلویزیون های خود استفاده کرده اند. Mini LED همان فناوری LED است ولی رد آن اندازه لامپ ها بسیار کوچکتر بوده و تعداد آن ها بیشتر است. در یک تلویزیون Mini LED تعداد 30000 لامپ Mini LED وجود دارد و تعداد 2500 زون و یا منطقه تاریک و روشن در صفحه نمایش به وجود می آید. روشنایی در تلویزیون های Mini LED به بیشتر از 2000 نیت می رسد.

تلویزیون های mini LED سامسونگ و ال جی در سال 2021

سامسونگ و ال جی تلویزیون های Mini LED را با امکانات و ویژگی هایی منحصر به فرد روانه بازار کرده اند. این تلویزیون علاوه بر نور پردازی مدرن(Mini LED) از پردزانده هایی قوی تر و ویژگی هایی هوشمندتر برخوردار هستند. به نظر می رسد که تلویزیون های Mini LED بسیار متفاوت از تلویزیون های سابق برند های مختلف باشند.

تلویزیون های Mini LED سامسونگ

تلویزیون های Mini LED سامسونگ مدل های QN900A و QN800A و QN95A و... هستند. این تلویزیون ها دارای برد Mini LED هستند و در آن ها از فناوری های Dimming استفاده شده است. این تلویزیون از پردازنده نئو کوانتوم بهره می برند که به گفته سامسونگ دارای 16 شبکه عصبی برای ارتقای کیفیت تصویر به صورت هوشمند می باشد. این تلویزیون ها به تلویزیون های نئوکیولد معروف هستند و به نظر می رسد که کیفیت تصویر را دگرگون کنند. البته این تلویزیون ها بیشتر کیفیت تصویر 8K را دارند.

تلویزیون ال جی کیوند 90 مدل Qned90

تلویزیون کیوند ال جی Qned90 در سال 2021 روانه بازار شده است و یکی از بالارده ترین  و با کیفیت ترین تلویزیون در بازار می باشد. پنل این تلویزیون 75 اینچی می باشد و دارای نور پردازی مدرن و فناوری های وابسته فوق العاده کارا می باشد. دیگر ال جی در این تلویزیون هر آنچه در ذهن داشته را رو کرده و در اختیار کاربران قرار داده است. تلویزیون کیوند ال جی 75 اینچ از 3 فناوری بهره گرفته است که در ادامه آن ها را توضیح می دهیم . در تلویزیون کیوند 75 اینچ از پردازنده هوشمند آلفا 7 نسل چهارم استفاده شده است که بسیار با کیفیت و با دقت تصاویر را نمایش می دهد. تصویر در این تلویزیون 4K است و به نظر می رسد هر جزئیات را در تصویر ارائه داده و کیفیت 4K با نهایت کارایی بر روی پنل 75 اینچی این تلویزیون ارائه می شود. ال جی در این تلویزیون از همانند مدل های سال قبل از دالبی ها یعنی دالبی ویژن و  دالبی اتمس پشتیبانی می کند و بهترین کیفیت صدا و تصویر را به کاربران خود عرضه کرده است. در این تلویزیون از طراحی پایه کنار با پایه های باریک استفاده شده است و می تواند هر بیننده ای را مجذوب خود کند. تلویزیون کیوند ال جی با سیستم عامل WebOS جدید و ریموت کنترل هوشمند جدید تفاوت ها و تمایز هایی را با سری های قبل دارد. این تلویزیون نه اولد و نه نانوسل است بلکه تلویزیونی است که رقیبی برای این تلویزیون ها خواهد بود.

تلویزیون mini LED کیوند 99 ال جی

تلویزیون ال جی مینی ال ای دی ال جی Qned99 در سال 2021 روانه بازار شده است که قابلیت های منحصر به فردی دارد. آنچه در این تلویزیون وجود دارد به صورت Exclusive می باشد به این معنی که نباید انتظار مشخصاتی تکراری در تلویزیون Qned99 داشته باشید. پردازنده نسل چهارم آلفا 9، سیستم عامل ورژن جدید WebOS، صدایی همه جانبه و فراگیر با دالبی اتمس Dolby Atmos، تصویر فوق العاده با کیفیت  8K با ارتقای هوش مصنوعی و.... در این تلویزیون می تواند بیانگر رده اول و رده بالا بودن آن باشد. ال جی در سال 2021 تلویزیون های مینی ال ای دی  برای اولین بار در اختیار کاربران قرار داده است. به وضوح کیفیت تصویر تلویزیون ال جی Qned99  با رزولوشن 8K از تلویزیون های کیولد ، نانوسل بیشتر خواهد بود. حالا رقیب این تلویزیون یعنی Qned99 چه مدل هایی می تواند باشد. در واقع  رقیب اصلی تلویزیون های نئو کیولد هستند که سامسونگ در سال 2021 روانه بازار کرده است. در این جا ما تلویزیون کیوند ال جی را بررسی می کنیم.

مقایسه تلویزیون اولد ال جی cx و تلویزیون کیولد سامسونگ q90t

تلویزیون اولد اوو oled evo تولید 2021 شرکت ال جی

مقایسه تلویزیون های اولد ال جی cx و c9

ال جی تلویزیون های 2021 را با فناوری qned معرفی کرد.

لیست قیمت تلویزیون های موجود در فروشگاه مجی کالا

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha