مقایسه و تحلیل کامل تلویزیون های اولد ال جی cx و c1
مقایسه و تحلیل کامل تلویزیون های اولد ال جی cx و c1

در این نوشته می خواهیم بدون مقدمه دو تلویزیون ال جی، دو غول کیفیت تصویر را مورد مقایسه قرار دهیم. تلویزیون اولد ال جی CX تولید 2020 و تلویزیون اولد ال جی C1 تولید 2021 از تلویزیون های فوق العاده با کیفیت( چه از نظر کیفیت تصویر و صدا و چه از نظر کیفیت ساخت) هستند.  

تلویزیون اولد ال جی مدل CX

ال جی در سال 2020 سری اولد خود را روانه بازار کرد. تلویزیون های اولد ال جی فوق العاده با کیفیت هستند و ویژگی هایی منحصر به فرد را دارند. ما در اینجا تلویزیون CX یعنی تلویزیون سری C را مورد بررسی قرار می دهیم. ال جی تلویزیون اولد CX را متفاوت روانه بازار کرد. در سال 2020 تلویزیون CX با اندازه صفحه نمایش 48 اینچ- 55 اینچ 65 اینچ و 77 اینچ تولید شده است که تلویزیون اولد 77 اینچ ال جی 77CX الان در بازار موجود می باشد.  ال جی به نسبت سال قبل یعنی تلویزیون اولد C9 اندازه 48 اینچ را به رنج اندازه افزاوده است و کاربران می توانند با قیمتی پایین تر نسبت به تلویزیون 55 اینچ آن را خریداری کنند. در این تلویزیون پردازنده هوشمند a9 نسل سوم به کار رفته است و توانایی بالایی در پردازش داده های تصویر و صدا دارد. فرکانس تصویر 120 هرتز می باشد و صفحه نمایش آن 10 بیت عمق نمایش رنگ دارد. قابلیت ارتقای کیفیت تصویر را دارد و با استفاده از ویژگی 4K AI Upscaling می تواند تصویر را برجسته تر کرد و فوکوس بیشتری را روی المان تصویر انجام دهد . در این تلویزیون کنتراست از نوع Face Enhancing  می باشد که می تواند صورت افراد را با جزئیات بیشتری نمایش دهد. تلویزیون اولد ال جی CX دارای صدای 40 وات است که با اسپیکر و ساب ووفر ارائه می شد بنابراین می توان صدای 40 تا 100 هرتز را با این تلویزیون شنید و تجربه کرد. بهترین تلویزیون در بازار به حساب می آید. این تلویزیون از دالبی ویژن و دالبی اتمس پشتیبانی می کند و می تواند صدا و تصویر را با هم به کیفیت فوق العاده ای انتشار دهد. در این تلویزیون از ویژگی هایی چون VRR و ALLM و HGIG استفاده شده است که کاربری بازی را فوق العاده می کند. این تلویزیون از سیستم عامل WebOS 5.0 استفاده می کند و با ریموت هوشمند از Alexa و Google Assistant و یا Voice Search پشتیبانی می کند. 

تلویزیون اولد ال جی C1

تلویزیون اولد ال جی C1 در سال 2021 معرفی شده و حدودا چند روزی است که در اختیار کاربران قرار گرفته است. این تلویزیون در اندازه های 48 -55-65-77 و 83 اینچ روانه بازار شده است. در این تلویزیون از آرایش ساب پیکسلی جدید قرار گرفته است. یعنی WRGB آرایشی متفاوت از تلویزیون اولد C9 و یا CX را دارد. در این تلویزیون روشنایی صفحه نمایش زیاد سات و می تواند تصایور شفاف تری را ارائه دهد. ال جی در آن از همان طراحی قبلی استفاده کرده است. سیستم عامل در این تلویزیون WebOS ورژن 6.0  می باشد که با سری قبل یعنی تلویزیون های سال 2020 و 2019 ال جی کاملا متفاوت است. ریموت کنترل هوشمند در این تلویزیون مجهز به Near Field Connection است. در این تلویزیون می توان با یک بار ضربه زدن به با گوشی به ریموت کنترل، محتوای گوشی را بر روی تلویزیون به اشتراک گذاشت. در این تلویزیون بقیه ویژگی های همانند تلویزیون اولد CX می باشد.

تلویزیون اولد ال جی c1

تلویزیون اولد ال جی 2020 مدل CX

 • رنج اندازه صفحه نمایش: 48 اینچ-55 اینچ-65 اینچ-77 اینچ
 • تصویر: 4K
 • محدوده دینامیکی: HDR-HDR10-Dolby Vision
 • صدا: 40 وات- دالبی اتمس
 • کنتراست: Face Enhancing با یک شبکه عصبی
 • سیستم عامل: WebOS 5.0
 • ریموت کنترل: MR20

تلویزیون اولد ال جی 2021 مدل C1

 • رنج اندازه صفحه نمایش: 48 اینچ-55 اینچ-65 اینچ-77 اینچ- 83 اینچ

 • تصویر: 4K
 • محدوده دینامیکی: HDR-HDR10-Dolby Vision
 • صدا: 40 وات- دالبی اتمس
 • کنتراست: Multi Enhancing با چند شبکه عصبی
 • سیستم عامل: WebOS 6.0
 • ریموت کنترل: MR21

مقایسه تلویزیون اولد ال جی cx و تلویزیون کیولد سامسونگ q90t

تحلیل کامل انواع پنل در تلویزیون

تلویزیون اولد اوو oled evo تولید 2021 شرکت ال جی

مقایسه تلویزیون های اولد ال جی cx و c9

ال جی تلویزیون های 2021 را با فناوری qned معرفی کرد.

لیست قیمت تلویزیون های موجود در فروشگاه مجی کالا

   

   

  ارسال نظر
  نام و نام خانوادگی:
  Email:
  وبسایت:
  نظر:
  Captcha